Mokytis savarankiškai ar klasėje?

Įkėlė info@autotestai.lt · Ant, 03/01/2022 - 16:18

 

Nusipirkti KET testų kodą galite paspaudę čia.

Taip pat, išbandyti nemokamą versiją galite čia.

 

Kada paskutinį kartą draugui laišką siuntėte paštu?

Internetas, informacinės technologijos mus įgalina lengviau bendrauti, bei mokytis. Šiandien, informacija yra pasiekiama vos vieno mygtuko paspaudimu. Tampame irzlūs, jei gauti atsakymą užtrunkame bent sekundę ilgiau.

Spartėjant gyvenimo tempui, mokymasis savarankiškai, nuotoliniu būdu, tampa vis populiaresnis.

Žinoma, tam yra akivaizdžių priezasčių – tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu.

 

78% Stundentų Sako - Lengviau Mokytis Klasėse

„Millenials Branding“ tyrimo duomenimis, Amerikoje didžioji dalis apklausoje dalyvavusių universitetų studentų (78% iš 1,000 apklaustųjų), vis dar mano jog lengviau mokytis tradiciniu būdu – klasėse.

Nors vairavimo mokyklos ir nepatenka į aukštojo mokslo institucijų sąrašus, principas išlieka pats. Šiandien, būsimieji vairuotojai (A, B, D kategorija) turi teisę rinktis: ruoštis vairavimo teorijai individualiai arba vairavimo mokykloje.

Toliau apžvelgsime, kokie galimi trūkumai susiję su nuotoliniu vairavimo teorijos mokslu.

 

Trūkumai

Komunikacija

Bendravimas su dėstytoju ir kitais mokiniais galimas tik telefonu, el. paštu ar internetinėse grupėse. Ne naujiena, kad mokymasis grupėse (gyvai) atneša teigiamų rezultatų - dalinamasi klausimais ir įdėjomis. Kol kas, internetas bendravimo „akis-į-akį“ pakeisti negali.

 

Motyvacija

Kai kuriems mokiniams gali būti sudėtinga prisiversti mokytis namuose, kai aplink tiek daug trukdžių: televizorius, šaldytuvas, „Facebook“ ir pan. Atvykęs į vairavimo mokyklą, esi priverstas visą savo dėmesį skirti mokslui.

 

Na, o kokie dalykai yra patrauklūs renkantis nuotolinį mokslą?

 

Privalumai

Geografinė padėtis

Internetas išlaisvina. „24 val. per parą, iš bet kurios pasaulio vietos – kur tik rasite internetą.“ - turbūt sunku atsispirti interneto suteikiamiems patogumams. Mokantis internetu, nebereikia galvoti kaip laiku nusigauti į reikiamą vietą.

 

Mokymosi tempas

Vieni mokosi greičiau – kiti lėčiau. Mokantis individualiai gelbsti tai, kad gali kontroliuoti savo mokymosi tempą.

 

Privatumas

Žmonės, kuriems triukšminga klasė nėra tokia patraukli, gali jaustis patogiai besimokydami iš savo namų.

 

Diskriminacija

Mokymasis individualiai suteikia galimybę atsiriboti nuo diskrimacijos (apsirengimo stiliaus, lyties, amžiaus ir t.t.)

 

Ekonomiškumas

Internetu siūlomi kursai yra pigesni. Taip pat, sutaupomos transporto išlaidos. Ruošdamiesi vairavimo teorijai savarankiškai (eksternu), A ir B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ketinantys įgyti mokiniai gali sutaupyti nuo €30 iki €90, priklausomai nuo vairavimo mokyklos. Taip pat, sutaupomos transporto išlaidos, kurios didžiuosiuose šalies miestuose gali būti reikšmingos jūsų biudžetui, neįskaitant laiko, kurį sugaištate kamščiuose arba vietose kur prastesnis susisiekimas.

 

Gali Nelikti 90% Vairavimo Mokyklų Klasių?

Kalbant apie aukštąjį mokslą, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis 2013 m. prognozavo, kad dėl galimybės mokytis internetu, Europoje gali nelikti net 90 proc. universitetų.

Analogiškai, ar poreikis mokytis vairavimo teoriją nuotoliniu būdų (eksternu) taip pat gali įtakoti 90% vairavimo mokyklų klasių uždarymą?

Denas Šavbelis (angl. Dan Schawbel), „Millennial Branding“ įkūrėjas, tvirtino, kad švietimas neturėtų būti paremtas modeliu vienas-dydis-tinka-visiems, nes kiekvienas mokosi skirtingai, nepaisant amžiaus, veiklos ir gyvenamosios vietos. Atsižvelgiant į tai, mokymosi įstaigos (įskaitant ir vairavimo mokyklas) turėtų pasiūlyti vis kokybiškesnę mokomąją medžiagą, prieinamą internetu.

 

Išvados

Nepaisant produktyvios atmosferos, tradicinis mokslas išlieka toks, kuriam reikia skirti labai daug laiko ir pinigų lyginant su nuotoliniais kursais. Žmonės, kuriems bendravimas yra ypač svarbus mokymosi procese, turėtų gerai pagalvoti prieš rinkdamiesi nuotolinius kursus. Kita vertus, tie, kurie mėgsta kontroliuoti savo laiką ir biudžetą, tikriausiai jausis patenkinti mokydamiesi namie, kelionėje autobusu ar traukiniu – visur kur tik ras internetą.

 

Nusipirkti KET testų kodą galite paspaudę čia.

Taip pat, išbandyti nemokamą versiją galite čia.

 

Šaltiniai:

Delfi.lt

USAtoday.com

Parašykite komentarą